MANIA INTERNETOWEGO KUPOWANIA 

5
(1)

Zakupy przez Internet to w dzisiejszych czasach żadna nowość. Kupujemy wszystko i w dowolnej chwili. Cenimy tę opcję za wygodę i szybkość. Ale czy istnieją jedynie plusy zakupów online?

Istnieje wiele sklepów internetowych. Część działa jedynie w sieci, inne to odpowiedniki stacjonarnych marek. Online możemy kupować już nie tylko sprzęt AGD RTV ale także meble, ubrania, kosmetyki a nawet jedzenie. Internetowe sklepy mają często bogatszy asortyment i nieco niższe ceny. Oprócz tego często pojawiają się rabaty czy bony, które można wykorzystać jedynie podczas zakupów online. W dowolnej chwili możemy zamówić interesujący nas produkt i za kilka dni znaleźć go pod naszymi drzwiami. To niezwykle wygodne i zdecydowanie szybsze niż tradycyjne kupowanie. Ponadto sklepy internetowe dają duże możliwości. Nie musimy błądzić wśród sklepowych półek i szukać danych produktów. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę http://biznesport.pl/uslugi/platformy-e-commerce-marketing-internetowy/i dana rzecz, która nas interesuje pojawi się w kilka sekund na ekranie. Możemy pogrupować produkty po względem wielu kategorii, także ceny co pozwala uniknąć przepłacenia i pokazuje opcję, która pasuje do naszego portfela. Oprócz tego zazwyczaj automatycznie pojawiają nam się produkty, które również mogą nas zainteresować i uzupełnić nasza listę zakupów. Czy jednak sklepy internetowe cechują jedynie zalety?

Wydaje się, że zakupy przez Internet są tańsze. Owszem, ceny produktów mogą być niższe lecz trzeba liczyć się z opłatą dodatkową za przesyłkę. Oczywiście jest opcja darmowej dostawy, lecz najpierw musimy wydać odpowiednią sumę na zakupy. To skłania do zwiększenia swoich zakupów a co za tym idzie do wydania większej ilości pieniędzy i zaopatrzenia się w niepotrzebne produkty. Poza tym nie można produktów zobaczyć ani dotknąć. Fotografie nie zawsze odzwierciedlają rzeczywistość i stan faktyczny może nie być zadowalający. Same zakupy są szybsze – nie musimy stać w długich kolejkach ani szukać danej rzeczy po całym sklepie. Jednak na dostawę z reguły trochę trzeba czekać, nie dostaniemy produktów od razu po zakupie. W transporcie mogą się one także uszkodzić i często trudno w takich wypadkach o reklamację (trwa ona często dłużej niż w sklepach stacjonarnych).

Sklepy internetowe wykorzystują wiele chwytów marketingowych, które trudniej odczytać i łatwiej się w nie złapać. Trzeba więc wybrać złoty środek i opcję, która najlepiej pasuje do naszego trybu życia i upodobań. I należy pamiętać, czy to przy kupowaniu tradycyjnie czy online, żeby dokładnie przemyśleć swoje zakupy i nie stracić głowy.

 

Jak oceniasz nasz artykuł?

5 / 5. 1

Dodaj komentarz