Zwierzę w bloku – czy to dobry pomysł?

5
(1)

Wiele osób mieszkających w blokach decyduje się na zakup zwierzęcia. O ile posiadanie chomika, świnki morskiej czy jaszczurki nie stanowi większego problemu dla mieszkańca bloku, o tyle chęć nabycia kota czy psa należy wcześniej dokładnie rozważyć i zastanowić się, czy warunki, w jakich mieszkamy są w stanie zapewnić komfort także zwierzęciu.
Przede wszystkim trzeba zastanowić się nad rasą, szczególnie w przypadku psów – im większe zwierzę, tym większa szansa na problemy wynikające z jego posiadania. Oczywiście nie jest niemożliwe posiadanie owczarka niemieckiego mieszkając w bloku, trzeba jednak pamiętać, że taki pies potrzebuje ruchu w całkiem sporej dawce, dlatego też trzeba liczyć się z zarezerwowaniem odpowiedniej ilości czasu na spacery i zabawy. Nie znaczy to rzecz jasna, że mniejsze psy mają mniejsze zapotrzebowanie – im również powinno zapewnić się regularne spacery oraz możliwość wyszalenia się.
Warto pomyśleć też o sąsiadach, szczególnie jeśli trafi się na psa, który nie unika szczekania. W takiej sytuacji trzeba dopilnować, aby zwierzę jak najrzadziej zostawało samo w domu (szczególnie jeśli nie chcemy też zastać pobojowiska po powrocie do mieszkania). Jeśli mamy balkon, a chcemy kupić kota, pamiętajmy o odpowiednim zabezpieczeniu balkonu (tym bardziej jeśli mieszkamy na przykład na siódmym piętrze).
Zwierzę nie może męczyć się w mieszkaniu, dlatego ważne jest zapewnienie mu jak najbardziej komfortowych warunków.
Dlatego na zakup dużych psiaków warto jest zdecydować się w przypadku, gdy posiada się odpowiednie do tego warunki. Koleżanka zakupiła niedawno domek blisko Szczecina na stronie domy w niemczech na sprzedaż I jest naprawdę zadowolona, że psisko ma gdzie się wybiegać.Wcześniej mieszkali w blokowisku, i pies właściwie nie miał dla siebie miejsca.
Wiele osób decyduje się na zakup rasowych zwierząt z autoryzowanych hodowli, jednak moim zdaniem o wiele lepiej jest przygarnąć pupila ze schroniska, które i tak z pewnością jest przepełnione.
Przede wszystkim jednak trzeba pamiętać o tym, że zwierzęta to nie zabawki, które można wyrzucić kiedy podrosną lub będę zachowywać się nie tak, jak się tego od nich oczekuje. Posiadanie zwierzęcia to odpowiedzialność, dlatego zawsze lepiej przemyśleć zakup o jeden raz za dużo, niż potem postawić się w problematycznej sytuacji.

Jak oceniasz nasz artykuł?

5 / 5. 1

1 Komentarz

  • Nie sądzę aby to był dobry pomysł, ponieważ pies potrzebuje ruchu, a nie siedzenia w miejscu. W bloku pies może być uciążliwy dla sąsiadów, ponieważ czasami jak zacznie w nocy szczekać to budzi wielu ludzi. Zwierze musi obcować z naturą, a niewielkie mieszkanie moim zdaniem nie jest dobrym pomysłem na trzymanie psa.

Dodaj komentarz