Części samochodowe Pozycjonowanie stron www Gdańsk Ćwiczenia sensoryczne Poradnik dla mężczyzn pierwszastrona Ah te urocze minerały! | ambitnie

Ah te urocze minerały!

5
(1)

Jeden z moich bliskich przyjaciół, Marek, pamięta jeszcze czasy, kiedy Wojsko Polskie organizowało powszechny pobór. Jeśli byłeś facetem i nie chciałeś oddać polskiemu państwu tych paru miesięcy życia, jedną z opcji było pójście na studia. Dlatego też wielu znajomych mojego przyjaciela brało się za cokolwiek, byle nie musieć nosić munduru. 
Marek oczywiście wojska się nie bał, a na studia poszedł z czystej chęci. Chciał zostać ambitnym gelologiem i badać różnego rodzaju minerały, coś, co mi osobiście nigdy nie przyszło mi do głowy. Opowiadał mi nie raz, jak to było z tą jego nauką. Bardzo dziwiły mnie niektóre nazwy czegoś, co dla mnie wyglądało jak różnokolorowe skałki. Marek opowiadał mi, że żeby zapamiętać, jak się minerały nazywają, nie raz układał sobie o nich piosenkę. W nią wplatał też różne ich właściwości. Piosenka o minerałach – jaki dziwny pomysł! Ale działał, przynajmniej tak zrozumiałam jego wypowiedź. Mówił, że dużo lepiej czuł się, kiedy mógł się tego wszystkiego nauczyć na pamięć. 
W każdym razie, zastanowiła mnie mnogość motywacji i celów, z jaką ludzie podchodzą do nauki. Z pewnością w różnym stopniu ma to wpływ na rezultaty, jakie uzyskują. Markowi studiowanie szło świetnie, choć w zasadzie studiów nie ukończył – znudził się tematem, kiedy zdał sobie sprawę, jak trudno będzie mu prowadzić badania naukowe w taki sposób, w jaki to sobie wymarzył. Teraz pracuje w agencji reklamowej. Dziwi mnie to, ale dużo osób odchodzi od tego, czego nauczyli się na studiach i zmienia sobie życiowe cele. W zasadzie ma to sens, trzeba tylko podchodzić poważnie do wszystkiego, co się robi. Jeśli chodzi o działanie na dłuższą metę, to z czystko ekonomicznego punktu widzenia ma sens tylko to, w co się angażujemy. 
Nie zmienia to faktu, że wielu specjalistów w swojej dziedzinie robi wrażenie, jakby ich własna praca nie była dla nich interesująca. Nie rozumiem, jak można cokolwiek osiągnąć w ten sposób. Ci ludzie pewnie mogliby się rozwijać w lepszy dla siebie sposób, ale wolą niejako pracować z „poboru”. Dla mnie osobiście brzmi to bardzo nieciekawie.

Jak oceniasz nasz artykuł?

5 / 5. 1

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

domy z drewna Rzeczoznawca majątkowy Wrocław ekspres ciśnieniowy fotograf ślubny lublin montaż klimatyzatorów Warszawa ekspres do kawy przemysłowy księgowa Grodzisk Mazowiecki Fotograf ślubny Warszawa reklamy Nauka jazdy Warszawa Usługi Elektryczne Warszawa Schody dreaniane Poznań Odzież robocza