Chcesz wstawać wcześnie rano? Zobacz jak to zrobić!

Całe życie chciałeś wstawać przed innymi? Śpisz do 12 i potem przez cały dzień złościsz się na siebie, że nie masz na nic czasu? Zobacz co możesz zrobić, żeby wstawać rano!

Przez całe życie myślisz o sobie jako o sowie? Siedzisz wieczorem do późna, a potem nie możesz wstać rano i śpisz do południa? Niestety, to wcale nie oznacza, że jesteś typem sowy. To wskazuje na to, że masz problem z organizacją pracy własnej. Poza tym, czy wiesz, że taki tryb życia jest dla organizmu zabójczy? Twoje przyzwyczajenia powodują, że organizm starzeje się szybciej, cera wygląda szaro, a mózg pracuje wolniej. Chodzenie późno spać powoduje również problemy z koncentracją i na dłuższą metę może się przyczyniać do powstawania choroby Alzheimera. Jeśli więc zdrowie jest dla Ciebie ważne to najwyższy czas popracować nad organizacją życia.

Wstawanie rano, ale nie o świcie

Wiele osób myśli, że z dnia na dzień może zacząć wstawać o 5. Jeśli do tej pory nie udało Ci się wstać przed 10, to po kilku dniach poczujesz co najwyżej ogromne wyczerpanie organizmu i zrezygnujesz z porannego wstawania. Dlatego najlepiej postawić na metodę małych kroczków. I zacząć nie od wstawania, a samego zasypiania.

Higienia snu

Żeby zdrowo wstawać rano trzeba zdrowo zasypiać wieczorem. Zadbaj o higienę snu, tzn. mimimum godzinę przed snem nie korzystaj z telefonu, nie oglądaj telewizji ani nie pracuj na komputerze. To powinna być godzina tylko dla Twojej głowy. Mózg też musi mieć czas na ochłonięcie po całym dniu. Przed pójściem spać przewietrz sypialnie i zadbaj o to, żeby grzejniki nie były zbyt ciepłe. Połóż się do łóżka i staraj się odprężyć. Nawet jeśli nie uda Ci się zasnąć od razu, nie martw się. Organizm potrzebuje czasu żeby się przestawić.

Poranne cele

Jak każdy człowiek na pewno potrzebujesz motywacji. Może przez jakiś wynagradzaj siebie za poranne wstawanie? Niech rano czeka na Ciebie ulubione ciastko albo kawa. Takim prezentem może być także chwila dla siebie (szczególnie ważna dla rodziców małych dzieci) czyli książka, film albo obejrzenie porannego programu telewizyjnego w ciszy i w spokoju.

Dodaj komentarz