Czasami bywa za gorąco

Co robić w takich momentach, gdy na dworze jest gorąco, do tego duszno, a my jesteśmy totalnie wycieńczeni od samego bycia na dworze? Najlepiej by było jakby wszędzie była klimatyzacja, ale niestety to niemożliwe, dlatego trzeba sobie w życiu radzić. W tym tekście postaram się Wam pomóc, prezentując kilka porad, do których zawsze się stosuje, gdy jest mi zbyt gorąco.

1. Chłodno-ciepłe napoje
Co przez to rozumiem? A no to, że żeby czuć się dobrze trzeba zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu. Dlatego trzeba pić dużo wody. Ja dziennie piję minimum 2/3 litry wody, a czasami nawet jeszcze więcej. Jednak trzeba też zadbać o to, żeby nie wypacać tej całej wody, dlatego w czasie kiedy są upały dobrym pomysłem jest wypicie gorącej kawy, czy herbaty po to, żeby nasz organizm miał większą temperaturę i nie reagował tak skrajnie na temperaturę z zewnątrz.

2. Ubranie
Odzież, którą mamy zamiar ubrać w takie dni jest ważna, ponieważ wpływa ona na to jak będziemy się czuć. Ubrania powinny być jak najbardziej przewiewne. Ponadto warto ubierać jasne rzeczy ponieważ jasne kolory odbijają światło, a ciemne je pochłaniają. Ponadto ubrania nie powinny być za bardzo obcisłe. Skóra musi oddychać, a my mamy się czuć komfortowo.

3. Dodatki
Warto również wspomóc się różnego rodzajami wiatrakami, nosić na głowie odpowiednie okrycie głowy, a na oczy zakładać okulary przeciwsłoneczne, po to aby słońce nie świeciło nam w oczy. Możemy również korzystać z wody w sprayu, żeby się nią ochłodzić. Pamiętajmy też aby stosować krem z filtrem UV. To też może nam pomóc na walkę z upałem.

4. Pożywienie
Wiele osób o tym zapomina, ale jedzenie podczas upałów to również ważna rzecz. Warto pamiętać, aby w naszej diecie znalazło się dużo warzyw i owoców. Posiłki powinny być lekkie i świeże. Idealną propozycją na upały jest np. chłodnik, a zamiast lodów polecam owocowy sorbet. Jest on lżejszy i często smaczniejszy od zwykłych lodów.

To by było na tyle jeżeli chodzi o porady na upał. Mam nadzieję, że przydadzą się Wam w te czasem, aż zanadto słoneczne dni. 🙂 jeśli już naprawdę nic nie pomaga to zawsze można zainstalować w domu klimatyzację, która nie jest znowu taka droga, wykonuje ją wiele firm, między innymi firma Blue Heat klimatyzacja szczecin

Dodaj komentarz