Gdzie tanio kupić używany komputer?

W dzisiejszych czasach jesteśmy dosłownie zalewani nowymi technologiami wytwarzanymi w produkcji niemal masowej. Ma to rzecz jasna swoje dobre, ale i złe strony. Jesteśmy nieustannie zmuszani do zakupu nowych komputerów, telefonów czy od niedawna tabletów, gdyż starsze technologie po upływie najczęściej góra dwóch lat zaczynają szwankować lub wręcz przestają działać. Pozytywnym aspektem takiego stanu rzeczy jest jednak cena starszych technologicznie, czy używanych urządzeń. Jeśli chcemy dzisiaj kupić komputer, a nasze wymagania względem niego nie są wybitnie wygórowane jesteśmy w stanie dokonać zakupu za „przyzwoite pieniądze”.

Jeśli planujemy dokonać zakupu używanego komputera w pierwszej kolejności powinniśmy rozpocząć poszukiwania w internecie. Na stronach internetowych oferujących zakupy i aukcje takich jak Allegro czy OLX (dawniej Tablica) mamy możliwość wypełniania swoistego formularza, w którym zaznaczamy jaki sprzęt nas interesuje. Wybieramy parametry, cenę, a nawet lokalizację komputera, którego zakupem bylibyśmy zainteresowani. Gdy już wypełnimy formularz, możemy zaznaczyć takie w jakiej kolejności mają być wyświetlane oferty (według ceny, trafności czy kolejności wstawiania), co pomoże nam dokonać ostatecznego wyboru.

Jeśli jednak nie wierzymy w dobre intencje sprzedających i wolimy mieć pewność, że sprzęt jest dobrej jakości i w odpowiedniej cenie warto zainteresować się komputerami poleasingowymi. Oznacza to, że dokonujemy zakupu sprzętu, który był wykorzystywany najczęściej w jakiejś firmie, przechodził regularne badania stanu technicznego i poddawany był konserwacji. Decydują się na zakup takiego sprzętu najczęściej dostaniemy od producenta czy też sklepu gwarancję jak przy zakupie komputera nowego. Jeśli chodzi o firmy zajmujące się sprzedażą sprzętu poleasingowego można je łatwo wyszukać w Internecie, a jeżeli chodzi o okolice Szczecina polecamy firmę SCK Szczecin.

Istnieje jeszcze jednak ewentualność, na którą warto zwrócić uwagę. W wyszukiwarce Google można znaleźć firmy, które zajmują się tzw. składaniem komputerów. Jeżeli mamy problem ze znalezieniem sprzętu spełniającego nasze wymagania, a sami nie potrafimy złożyć komputera z zakupionych części, warto wykorzystać wiedzę ekspertów, dzięki czemu będziemy mogli cieszyć się nietuzinkowym sprzętem, za stosunkowo niewielkie pieniądze.

Jak widzimy możliwości jest mnóstwo, a co za tym przed dokonaniem zakupu warto dokładnie ustalić czego wymagamy od naszego komputera i jakie środki jesteśmy w stanie przeznaczyć na jego zakup. Wtedy też nowy sprzęt będzie sprawiał przyjemność (a dodatkowo cieszyć będzie jego cena).

Dodaj komentarz