Części samochodowe Pozycjonowanie stron www Gdańsk Ćwiczenia sensoryczne Poradnik dla mężczyzn pierwszastrona GRECJA I MOC ATRAKCJI | ambitnie

GRECJA I MOC ATRAKCJI

5
(1)

Kolebka starożytnej kultury i kraj malowniczych plaż. To właśnie Grecja – moim zdaniem jedno z najpiękniejszych państw w Europie.

Grecja jest bardzo popularnym miejscem wakacyjnych wojaży. Biura podróży oferują wiele wycieczek, które głównie skupiają się na greckich wyspach. Kreta, Rodos czy coraz popularniejszy Zakynthos to najczęściej wybierane miejscowości. Słyną z pięknych widoków, piaszczystych plaż i ciepłego morza. Nic więc dziwnego, że są tak popularne. Jednak Grecja to nie tylko wyspy, na których można leniuchować i wypocząć. Kraj ma bogatą historię i piękne zabytki. Grzechem jest jechać tam i nie zwiedzać.

Praktycznie w każdym miejscu można natchnąć się na ślady starożytnej kultury. Piękne budynki czy rzeźby przetrwały tysiące lat i nadal zachwycają. Koniecznie trzeba odwiedzić Ateny i ruszyć szlakiem zabytków. Akropol czy Teatr Dionizosa to obowiązkowe punkty na mapie wycieczki. Warto zajrzeć także do muzeów. Warto także wybrać się na Olimp – starożytne mieszkanie greckich bogów. Do czasów starożytnych przeniesiemy się także w Delfach. To tam znajdują się najpiękniejsze i poruszające wyobraźnię wykopaliska archeologiczne. Delfy to miejsce wyjątkowe. Znajdowała się tam wyrocznia, gdzie po radę zwracali się królowie greccy.

Grecja to piękne i malownicze budynki. Piękne białe domki na tle błękitnego nieba to widok, który od zawsze zachwycał mnie na zdjęciach. Oprócz tego na wycieczkę do tego kraju skłania także kuchnia. Lekka i pyszna należy do najpopularniejszych na świecie. Jest zdrowa i charakteryzuje się częstym stosowaniem oliwy z oliwek, dużej ilości warzyw i ryb. Słynne są także greckie wina, cenione od czasów starożytnych. Bardzo popularna jest także kawa.

Kryzys w Grecji nie dotknął turystyki, także śmiało, bez strachu można się tam wybrać. Walutą narodową jest euro. Wycieczki kosztują średnio 1500zł. Można jednak wybrać się na własną rękę. Wyszukać tanie loty i nocleg i w samodzielnie zaplanować całą wycieczkę. Pomogą w tym liczne strony internetowe, które wyszukują najlepsze oferty i planują przykładowe wyjazdy. Takie wakacje, zaplanowane samodzielnie przynoszą największą satysfakcję.

Grecja to piękny kraj z ogromnymi możliwościami. Możemy zwiedzać, spędzać czas na zajadaniu pyszności w klimatycznych kafejkach i wypoczywać na pięknych plażach. Najlepiej połączyć wszystkie te aktywności. To przepis na udane wakacje.

Jak oceniasz nasz artykuł?

5 / 5. 1

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

domy z drewna Rzeczoznawca majątkowy Wrocław ekspres ciśnieniowy fotograf ślubny lublin montaż klimatyzatorów Warszawa ekspres do kawy przemysłowy księgowa Grodzisk Mazowiecki Fotograf ślubny Warszawa reklamy Nauka jazdy Warszawa Usługi Elektryczne Warszawa Schody dreaniane Poznań Odzież robocza