GRECJA I MOC ATRAKCJI

Kolebka starożytnej kultury i kraj malowniczych plaż. To właśnie Grecja – moim zdaniem jedno z najpiękniejszych państw w Europie.

Grecja jest bardzo popularnym miejscem wakacyjnych wojaży. Biura podróży oferują wiele wycieczek, które głównie skupiają się na greckich wyspach. Kreta, Rodos czy coraz popularniejszy Zakynthos to najczęściej wybierane miejscowości. Słyną z pięknych widoków, piaszczystych plaż i ciepłego morza. Nic więc dziwnego, że są tak popularne. Jednak Grecja to nie tylko wyspy, na których można leniuchować i wypocząć. Kraj ma bogatą historię i piękne zabytki. Grzechem jest jechać tam i nie zwiedzać.

Praktycznie w każdym miejscu można natchnąć się na ślady starożytnej kultury. Piękne budynki czy rzeźby przetrwały tysiące lat i nadal zachwycają. Koniecznie trzeba odwiedzić Ateny i ruszyć szlakiem zabytków. Akropol czy Teatr Dionizosa to obowiązkowe punkty na mapie wycieczki. Warto zajrzeć także do muzeów. Warto także wybrać się na Olimp – starożytne mieszkanie greckich bogów. Do czasów starożytnych przeniesiemy się także w Delfach. To tam znajdują się najpiękniejsze i poruszające wyobraźnię wykopaliska archeologiczne. Delfy to miejsce wyjątkowe. Znajdowała się tam wyrocznia, gdzie po radę zwracali się królowie greccy.

Grecja to piękne i malownicze budynki. Piękne białe domki na tle błękitnego nieba to widok, który od zawsze zachwycał mnie na zdjęciach. Oprócz tego na wycieczkę do tego kraju skłania także kuchnia. Lekka i pyszna należy do najpopularniejszych na świecie. Jest zdrowa i charakteryzuje się częstym stosowaniem oliwy z oliwek, dużej ilości warzyw i ryb. Słynne są także greckie wina, cenione od czasów starożytnych. Bardzo popularna jest także kawa.

Kryzys w Grecji nie dotknął turystyki, także śmiało, bez strachu można się tam wybrać. Walutą narodową jest euro. Wycieczki kosztują średnio 1500zł. Można jednak wybrać się na własną rękę. Wyszukać tanie loty i nocleg i w samodzielnie zaplanować całą wycieczkę. Pomogą w tym liczne strony internetowe, które wyszukują najlepsze oferty i planują przykładowe wyjazdy. Takie wakacje, zaplanowane samodzielnie przynoszą największą satysfakcję.

Grecja to piękny kraj z ogromnymi możliwościami. Możemy zwiedzać, spędzać czas na zajadaniu pyszności w klimatycznych kafejkach i wypoczywać na pięknych plażach. Najlepiej połączyć wszystkie te aktywności. To przepis na udane wakacje.

Dodaj komentarz