Masaż mięśni twarzy -jak ćwiczyć?

Każdy z nas posiada około 70 mięśni twarzy. To dzięki nim możemy się uśmiechać, smucić, płakać, jednym słowem – przeżywać emocje. Niestety, z biegiem lat mięśnie wiotczeją, a skóra starzeje się i staje się mniej elastyczna. Wiele osób zaczyna wtedy się zastanawiać czy można pozbyć się zmarszczek bez skalpela? I jaki w tym udział ma masaż mięśni twarzy?

Można powiedzieć, że twarz to nasza wizytówka. Kiedy się z kimś spotykamy, nie ważne czy znamy już tę osobę, czy jest to nasze pierwsze spotkanie, to najpierw uwagę przyciągnie nasza twarz. Kulturowe i grzecznościowe jest patrzenie rozmówcy w oczy, siłą rzeczy więc twarz zawsze znajdzie się w zasięgu naszego wzroku. Nic dziwnego zatem, że chcemy, żeby nasza twarz wyglądała dobrze. Kiedy jednak nastaje moment, że nie wszystko w naszej twarzy nam się podoba, a zmarszczki stają się zbyt widoczne, wiele osób albo godzi się z tym stanem rzeczy albo szuka pomocy u chirurga.

Człowiek ma około 70 mięśni twarzy, inaczej zwanych mimicznymi. Skoro, jak sama nazwa wskazuje, są to mięśnie mimiczne, oznacza to, że są stale przez nas w użyciu. Poza tym twarz odzwierciedla wszystkie nasze emocje, przeżycia, stresy i radości. O zmarszczkach na czole mówi się, że mają je ludzie o wybuchowym charakterze, natomiast zmarszczki w okolicy nosa i warg są charakterystyczne dla osób, które często się uśmiechają. Nie zmienia to jednak faktu, że mieć ich nie chcemy. Z pomocą przychodzą wtedy ćwiczenia mięśni twarzy.

Ćwiczenia mięśni twarzy

Zamiast zastanawiać się jak ćwiczyć mięśnie twarzy, wystarczy rozluźnić się i powygłupiać. Najpopularniejszym ćwiczeniem mięśni twarzy jest rozgrzewka, polegająca na opukaniu twarzy palcami i robieniu śmiesznych min. Dozwolone jest wszystko – rybki, całuski, groźne i śmieszne miny. Chodzi o to, żeby jak najbardziej rozluźnić mięśnie twarzy. Stres powoduje napięcie mięśni, a to z kolei przekłada się na powstawanie coraz to nowych zmarszczek. Więc im więcej rozluźnienia tym lepiej! Następnie nabieramy mocno powietrza w policzki, zamykamy usta i bawimy się, przesuwając powietrze według wskazówek zegara.

Dodaj komentarz