Najlepsza biżuteria!

Dziś bardziej na luzie: bez przemyśleń i zastanawiania się nad życiem. Będzie mocno przyziemnie a sam wpis dotyczy dóbr doczesnych 😉 Chodzi o to co każda kobieta kocha najbardziej: biżuterię. Na wstępnie chciałabym też zaznaczyć że wpis nie jest w żaden sposób sponsorowany: póki co jeszcze żaden sponsor się nie zgłosił 😉 Jeśli jednak prowadzicie “biznes” który mogłabym zarekomendować moim czytelniczkom – napiszcie do mnie.
Wracając: czy biżuteria może być sztuką samą w sobie? Oczywiście! Jeśli tylko jest wykonana z odpowiednią starannością, z wykorzystaniem dobrych materiałów. Dotychczas polecałam biżuterię firmy wKruk – to jedne z najlepszych możliwych dodatków. Nie polecałam zaś Apartu – mają co prawda duży wybór ale cenowo są zdecydowanie zbyt nieosiągalni.
Dziś do grona polecanych firm dodaję manufaktury czyli wszelkie małe sklepiki i prywatne osoby które w ramach hobby czy po prostu aby sobie dorobić, tworzą i sprzedają naprawde unikalną biżuterię. Coraz częściej możecie je znaleźć na Facebooku – często to po prostu ogłoszenia. Na ogół ich produkty dostępne są też na Allegro.
Wpis jednak miał być swoistym przewodnikiem dla każdej kobiety: gdzie kupować modne dodatki aby nie przepłacić ale też mieć naprawdę ładne i fajne ozdoby w swojej domowej kolekcji. Pierwszym źródłem poszukiwań powinny być.. targi. Takie zwykłe targi z rupieciami: można tam często dostać srebrne (raz trafiłam złotą) lub wykonane z dobrego metalu zawieszki, naszyjniki, kolczyki.. ceny są naprawdę bardzo niskie. Jeśli mieszkanie pod Poznaniem to już wiece gdzie się udać w najbliższy weekend 🙂
Dodatkowo warto oglądać mniejsze salony jubilerskie – mają lepsze ceny niż sieciówki. Chociaż z sieciówek polecam Yes! – mają tanie chociaż niestety bardzo różnie wykonane dodatki.
W internecie nie polecam sprzedawców masówki (w przeciwieństwie do wcześniej wspomnianej “ręcznej manufaktury”) Allegro. Jest tam masa sprzedawców oferujących chińskie produkty. Te zaś na zdjęciach prezentują się rewelacyjnie, w praktyce zaś jest tragedia. W jednym z najbliższych wpisów umieszczę moją historię zakupową podpartą bardzo dokładnymi zdjęciami “brzydoty” którą otrzymałam. Lepsze zaś będzie Ceneo czy Skąpiec. Oczywiście jako pierwszy krok do sklepu. Nie kupujcie porównywanych produktów – te są masówkami!
Na koniec zostaje nam Google jako nieprzebrana skarbnica wiedzy – po wpisaniu takich haseł jak “biżuteria”, “dodatki”, “naszyjniki” czy “kolczyki” znajdziecie setki stron które zaprezetnują Wam swoją ofertę.

Dodaj komentarz