OGRZEWANIE NADMUCHOWE – co to właściwie jest?

Mimo iż za oknem jest ciepło i słonecznie, może warto zawczasu pomyśleć o ogrzewaniu domu, biura (a nawet garażu) na czas chłodniejszych dni?Każdemu z nas ogrzewanie kojarzy się tradycyjnie – z kaloryferami, dlatego też warto zmienić swój sposób myślenia i dowiedzieć się, czym właściwie jest ogrzewanie nadmuchowe. To system nowoczesny i wyjątkowo innowacyjny, który może być stosowany również jako klimatyzator!

Jego działanie skutkuje tym, iż ogrzane powietrze zostaje rozprowadzone do każdego pomieszczenia w domu, a to wszystko za sprawą profesjonalnej instalacji. Woda w grzejnikach nie jest w stanie przemieszczać się z taką prędkością, jak ciepłe powietrze, co pozwala skrócić czas ogrzewania domu do minimum. Zimne powietrze w pokoju miesza się z podawanym ciepłym i jest wdmuchiwane do środka, a zimne „zasysane” do pieca. Użytkownik sam wskazuje temperaturę, jaka ma panować. Powietrze pochodzi z zewnątrz i podlega procesowi filtracji. Takie rozwiązanie sprawdzi się np. w nowym budownictwie, ponieważ zapobiegnie rozwojowi wilgoci i grzyba.  

Urządzenie może zostać też wyposażone w nawilżacz powietrza, stosowany wewnątrz budynku. Automatycznie wykrywa on, czy pomieszczenie należy nawilżyć, czy też wilgotność odpowiada wymaganiom i nie potrzebne jest uaktywnienie maszyny. Taki nawilżacz pomoże nam zachować dobre zdrowie. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, iż wilgotność w pomieszczeniu powinna mieścić się w przedziale 40%-65%. Różnicę zauważymy już w pierwszych dniach użytkowania, za sprawą innego komfortu oddychania, a po jakimś czasie, również kondycji naszej skóry. Praktycznie wykluczone jest pojawienie się w domu wirusów i bakterii, co w okresie obniżonej odporności jest wyjątkowo ważne dla naszego zdrowia. Ogranicza też pojawienie się kurzu i pyłków, a to dodatkowy atut dla alergików. Nie wspominając już o dymie papierosowym.  

Co ciekawe i ważne, zwłaszcza w okresie wakacyjnych upałów, system ten można uzupełnić poprzez dołączenie klimatyzatora! Umożliwi nam on obniżenie temperatury powietrza w pomieszczeniach.  

Odpowiednia temperatura i sposób nawilżenia domu jest bardzo ważny dla naszego zdrowia, ale też poczucia bezpieczeństwa i przytulności. Ci, którzy już zdecydowali się na zamontowanie tego typu urządzenia, są bardzo zadowoleni. Dodatkowym atutem – ważnym dla każdego – jest fakt, iż ogrzewanie nadmuchowe zmniejsza rachunki za ciepło, zmorę każdej rodziny w chłodniejsze dni.  

Nie trzeba też martwić się o to, że potrzebujemy różnej temperatury w różnych pomieszczeniach – dzięki temu urządzeniu jest to jak najbardziej możliwe. Klient nowoczesny jest w stanie obsługiwać system ogrzewania nadmuchowego przez Internet, z każdego miejsca, w którym się znajduje.

Dodaj komentarz