Części samochodowe Pozycjonowanie stron www Gdańsk Ćwiczenia sensoryczne Poradnik dla mężczyzn pierwszastrona OGRZEWANIE NADMUCHOWE – co to właściwie jest? | ambitnie

OGRZEWANIE NADMUCHOWE – co to właściwie jest?

5
(1)

Mimo iż za oknem jest ciepło i słonecznie, może warto zawczasu pomyśleć o ogrzewaniu domu, biura (a nawet garażu) na czas chłodniejszych dni?Każdemu z nas ogrzewanie kojarzy się tradycyjnie – z kaloryferami, dlatego też warto zmienić swój sposób myślenia i dowiedzieć się, czym właściwie jest ogrzewanie nadmuchowe. To system nowoczesny i wyjątkowo innowacyjny, który może być stosowany również jako klimatyzator!

Jego działanie skutkuje tym, iż ogrzane powietrze zostaje rozprowadzone do każdego pomieszczenia w domu, a to wszystko za sprawą profesjonalnej instalacji. Woda w grzejnikach nie jest w stanie przemieszczać się z taką prędkością, jak ciepłe powietrze, co pozwala skrócić czas ogrzewania domu do minimum. Zimne powietrze w pokoju miesza się z podawanym ciepłym i jest wdmuchiwane do środka, a zimne „zasysane” do pieca. Użytkownik sam wskazuje temperaturę, jaka ma panować. Powietrze pochodzi z zewnątrz i podlega procesowi filtracji. Takie rozwiązanie sprawdzi się np. w nowym budownictwie, ponieważ zapobiegnie rozwojowi wilgoci i grzyba.  

Urządzenie może zostać też wyposażone w nawilżacz powietrza, stosowany wewnątrz budynku. Automatycznie wykrywa on, czy pomieszczenie należy nawilżyć, czy też wilgotność odpowiada wymaganiom i nie potrzebne jest uaktywnienie maszyny. Taki nawilżacz pomoże nam zachować dobre zdrowie. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, iż wilgotność w pomieszczeniu powinna mieścić się w przedziale 40%-65%. Różnicę zauważymy już w pierwszych dniach użytkowania, za sprawą innego komfortu oddychania, a po jakimś czasie, również kondycji naszej skóry. Praktycznie wykluczone jest pojawienie się w domu wirusów i bakterii, co w okresie obniżonej odporności jest wyjątkowo ważne dla naszego zdrowia. Ogranicza też pojawienie się kurzu i pyłków, a to dodatkowy atut dla alergików. Nie wspominając już o dymie papierosowym.  

Co ciekawe i ważne, zwłaszcza w okresie wakacyjnych upałów, system ten można uzupełnić poprzez dołączenie klimatyzatora! Umożliwi nam on obniżenie temperatury powietrza w pomieszczeniach.  

Odpowiednia temperatura i sposób nawilżenia domu jest bardzo ważny dla naszego zdrowia, ale też poczucia bezpieczeństwa i przytulności. Ci, którzy już zdecydowali się na zamontowanie tego typu urządzenia, są bardzo zadowoleni. Dodatkowym atutem – ważnym dla każdego – jest fakt, iż ogrzewanie nadmuchowe zmniejsza rachunki za ciepło, zmorę każdej rodziny w chłodniejsze dni.  

Nie trzeba też martwić się o to, że potrzebujemy różnej temperatury w różnych pomieszczeniach – dzięki temu urządzeniu jest to jak najbardziej możliwe. Klient nowoczesny jest w stanie obsługiwać system ogrzewania nadmuchowego przez Internet, z każdego miejsca, w którym się znajduje.

Jak oceniasz nasz artykuł?

5 / 5. 1

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

domy z drewna Rzeczoznawca majątkowy Wrocław ekspres ciśnieniowy fotograf ślubny lublin montaż klimatyzatorów Warszawa ekspres do kawy przemysłowy księgowa Grodzisk Mazowiecki Fotograf ślubny Warszawa reklamy Nauka jazdy Warszawa Usługi Elektryczne Warszawa Schody dreaniane Poznań Odzież robocza