Części samochodowe Pozycjonowanie stron www Gdańsk Ćwiczenia sensoryczne Poradnik dla mężczyzn pierwszastrona Paulo Coelho – Alef | ambitnie

Paulo Coelho – Alef

5
(1)

Wielu z moich przyjaciół uwielbia książki Coelho. Sądzę, że wynika to z faktu iż są to raczej cienkie i łatwe do czytania pozycje. Są one w stanie bardzo szybko poprawić nastrój, bo słowa autora potrafią być bardzo pocieszające i wspierające na duchu, a jego postacie są zwyczajnymi ludźmi, dzięki czemu czytelnicy łatwo widzą się w nich. Nie potrzeba spędzić nad tekstem tego autora wielu tygodni, aby uzyskać natychmiastowe rezultaty: inspiracja, uszczęśliwienie, eskcytacja, bądź łzy. Osobiście, mam ambiwalentne uczucia na temat tego autora, ale dziś zajmę się tylko jedną pozycją, zamiast omawiać całość jego dorobku. 
Alef stanowi w pewnym sensie skrzyżowanie dwóch jego poprzednich prac: „Pielgrzymki” i „Alchemika”. Według niektórych przypomina także „Walkirie”, ale nie czytałam tej książki, więc nie mam pewności. Historia opowiada o 3-tygodniowej podróży, którą podejmuje autor w celu realizacji swojego marzenia z dzieciństwa – przejechania przez całą Rosję pociągiem. Towarzyszy mu jego ekipa najbliższych współpracowników, którzy są również joginami. Podczas podróży spotyka 21-letnią wiolonczelistkę, w której się zakochuje i z którą romansuje. Zastanawia mnie to, bo wydaje mi się, że autor jest żonaty. Opisywanie romansu w książce to albo dość dziwna fantazja, albo forma ekshibicjonizmu w tym przypadku.
Krytycy literaccy odkryli Coelho dzięki jego „Pielgrzymce”, zaś „Alchemik” przyniósł mu międzynarodową sławę. Jego ostatnie powieści, „Wiedźma z Portobello” i „Zwycięzca jest sam” nie odniosły już takiego sukcesu. Wydaje mi się, że autor próbuje wrócić do czasów wczesnej popularności. Wybrał się na pielgrzymkę i spróbował napisać książkę na starą modłę. Nie podoba mi się otwarte kobieciarstwo i demonstracyjne obnażanie go przed światem. Dodatkowo próbuje jeszcze ubrać to w wypróbowane frazy o inspiracji, duchowości i pięknie. 
Czy starsi mężczyźni potrzebują tak młodych kobiet w zaawansowanym wieku? Czy żona już nie starcza? Chyba lepiej żeby zaakceptowali fakt, że nie są już młodzi. Pewnie wtedy będą też pisać lepsze książki.

Jak oceniasz nasz artykuł?

5 / 5. 1

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

domy z drewna Rzeczoznawca majątkowy Wrocław ekspres ciśnieniowy fotograf ślubny lublin montaż klimatyzatorów Warszawa ekspres do kawy przemysłowy księgowa Grodzisk Mazowiecki Fotograf ślubny Warszawa reklamy Nauka jazdy Warszawa Usługi Elektryczne Warszawa Schody dreaniane Poznań Odzież robocza