Perfumy na lato

Większość z nas lubi dobrze pachnieć. Odpowiednio dobrane perfumy stanowią bardzo ważne dopełnienie garderoby oraz mówia bardzo dużo o osobie, która je nosi. Staranny dobór zapachu jest szczególnie ważny, jeśli chcemy podkreślić spójność oraz kompletność naszego wizerunku. Wiele osób zmienia perfumy w zależności od pory roku. Jest to tylko jedno z kryteriów wyboru perfum, ale wydaje się być szczególnie ważne. Trudno jest nosic przy trzydziestostopniowych upałach kompozycje ciężkie, geste, słodkie czy kadzidlane. Dużo milej widziane są perfumy lekkie, odświeżające, skomponowane wokół cytrusów, nut zielonych, kwiatów lub owoców.

Wybierając zapach na lato pamiętajmy o tym, aby zwyczajnie nie zrobić krzywdy nie tylko sobie, ale też naszemu otoczeniu, tym bardziej, że wrażliwość ludzi na zapachy jest różna – to co dla jednej osoby jest niemal niewyczuwalne, dla drugiej może być doskonałym początkiem nieznośnej migreny.
Choć ogólnie jestem zwolenniczką kompozycji słodkich oraz takich, które dobrze czuć po całym dniu spędzonym np. w pracy, to latem staram się pójść na kompromis i wybierać cos, co jest jednocześnie słodkie, ale też przełamane orzeźwiającym, świeżym akcentem. Producenci perfum wychodzą oczywiście naprzeciw zapotrzebowaniu rynku, dlatego też w perfumeriach można znaleźć całe mnóstwo zapachów dostępnych nie tylko w regularnej sprzedaży, ale też edycji limitowanych czy lżejszych wersji przygotowanych specjalnie na cieplejsze dni.
Pamiętajmy, że zapach na lato wcale nie musi ulatniać się po 15 minutach noszenia – dobrej jakości perfumy, nawet jeśli lekkie i swieże, również mogą utrzymywać się na skórze bardzo długo dając satysfakcję nie tylko osobie, która je nosi, ale też tym, którzy przebywają w jej otoczeniu.

Dodaj komentarz