Pozycje w wyszukiwarce

Dziś słów kilka o tzw. pozycjonowaniu czyli działaniach mających na celu wywindowanie naszej strony w wyszukiwarce jaką jest np: Google.
Na początku należy wyjaśnić że pozycjonowanie-jako-takie nie polega na promocji dla wszystkich haseł a jedynie kilku-kilkunastu dla których chcielibyśmy być wysoko. Przykładowo jeśli prowadzisz mały warsztat samochodowy w Gorzowie, powinno Ci zależeć aby Twoja strona była na 1-2-3 pozycji kiedy ktoś wpisze hasło “warsztat samochodowy gorzów”, “wymiana tłumika w gorzowie” czy “dobry warsztat gorzów”. Dodatkowo warto też walczyć o frazy opiniotwórcze czyli “jaki polecacie warsztat w gorzowie” (o tym w drugiej części artykułu).
W jaki zaś sposób znaleźć się na topowych wynikach? Zasada działania wydaje się być bardzo prosta: czym więcej osób o nas pisze w innych miejscach internetu, tym strona jest wyżej. Oczywiście maszyna (czyt. Google) nie jest w stanie stwierdzić czy owe wspomnienia o naszej stronie podane są w pozytywnym czy negatywnym słowa znaczeniu: tym samym obowiązuje tutaj zasada “czym więcej tym lepiej – liczy się tylko ilość”.
Aby zobrazować powyższe, posłużę się przykładem Pana Kowalskiego, jego stroną internetową kowalski-inc.pl oraz zakresem działania: posiada on firmę produkującą cukierki. Kiedy założył stronę, da była bardzo daleko w wynikach wyszukiwania. Kiedy jednak mijał czas, okazało się że produkowane przez niego słodycze są niezdrowe i powodują psucie się zębów! Użytkownicy (konsumenci) słodyczy zaczęli pisać na forach jaka to firma Pana Kowalskiego jest zła. Zamieszczając przy okazji odnośnik do jego strony internetowej. Efektem tych działań było zwiększenie rankingu strony oraz – o zgrozo! – więcej odwiedzin i jeszcze większą sprzedaż cukierków!
To bardzo uproszczony schemat przy którym należałoby wziąć pod uwagę jeszcze kilkadziesiąt innych zmiennych takich jak konkurencja, aktualizacje algorytmu, optymalizacja strony, efekt społecznościowy i budowanie marki. Tym samym polecam swoje usługi: posiadam kilkuletnie doświadczenie w SEO i jestem w stanie w pełni rzetelnie zająć się pozycjonowniem Państwa strony internetowej.

Dodaj komentarz