Pralkosuszarka -hit czy kit?

Bez względu na to czy jesteś singlem, masz drugą połówkę, mieszkasz w kawalerce czy kilkupokojowym apartamencie, jest jedno, co na pewno Cię nie omija – pranie!

O ile samo pranie nie sprawia Ci pewnie zbyt wielu problemów, to czy można coś zrobić żeby ominąć porozstawiane po całym domu suszarki? Oczywiście, że tak! Z pomocą przychodzi:

– Pranie systematyczne. Postaraj się nastawiać jedno pranie dziennie, a niewielką suszarkę wstaw do wanny. W ten sposób nie zabierze Ci za wiele miejsca.

– Pranie w pralni. Oddawanie ubrań do pralni jest bardzo wygodną opcją, jednak może narazić Cię na spore koszty. Jeśli możesz sobie na to pozwolić to super, jeśli nie to postaw na kompromis. Korzystaj z pralni tylko w przypadku ubrań „trudnych” np. koszul, które wymagają dokładnego prasowania, ubrań wizytowych itp.

Zarówno jedna, jak i druga opcja mają swoje wady i zalety. Warto więc poszukać rozwiązania pośredniego, które dobrze (lub w miarę dobrze) sprawdzi się w każdym przypadku. Co powiesz zatem na pralkosuszarkę?

Pralkosuszarka – używaj jej mądrze

Jeszcze kilkanaście lat temu ciężko było sobie wyobrazić, że życie może stać się takie wygodne. Ba! Nasze babki, piorąc często jeszcze na tarze nawet by nie uwierzyły, że pojawi się urządzenie, które nie tylko za nie wypierze, ale jeszcze wysuszy całe pranie. To prawda, pralkosuszarka może być bardzo dużym wsparciem w codziennych obowiązkach, jednak warto wiedzieć jak jej używać, żeby spełniała swoje funkcje. Pralkosuszarki różnią się od siebie poziomem głośności, opcjami do wyboru i efektem końcowym. To znaczy, że najlepiej wybrać suszarkę dostatecznie cichą, żeby nie utrudniała codziennego funkcjonowania.  Podczas zakupów zapytaj w sklepie o poziom decybeli – w ten sposób unikniesz pomyłki. W przypadku pralkosuszarki ważne jest również to czy nie niszczy ubrań. Wiele osób skarży się na, że nawet podczas suszenia w popularnych modelach pralkosuszarek po jakimś czasie ubrania zaczynają tracić kolory albo się mechacą. Prawdą jest, że nie wszystkie ubrania nadają się do prania, ale pralkosuszarka ubrań niszczyć nie powinna. W tej kwestii pomocne będą opinie na forach – wystarczy poczytać i zdecydować się na tą, która w ocenie użytkowników najmniej niszczy ubrania (a najlepiej wcale!). Ostatnią, najważniejszą sprawą jest samo suszenie. Ubranie po zakończeniu suszenia trzeba od razu wyjąć. W przeciwnym razie się pogniecie i nie unikniesz dodatkowego prasowania.

Dodaj komentarz