Romans z przyjacielem chłopaka – nigdy tego nie rób!

Każdy romans jest zły, jednak czasami emocje okazują się silniejsze, niż chcielibyśmy, żeby były. Tylko w idealnym świecie nie zdarzają nam się potknięcia, a wszystko, co robimy jest moralne i dobre. Są jednak rzeczy, których bezwzględnie powinniśmy unikać. Jedną z nich jest właśnie romans z przyjacielem chłopaka. Odpowiadamy na pytanie dlaczego bezwzględnie nie powinniśmy wplątywać się w taki romans i jak nie doprowadzić do takiej sytuacji.

Dlaczego nie warto wplątywać się w romans z przyjacielem chłopaka?

Ciężko powiedzieć dlaczego ludzie wplątują się w romans. Niektórzy czują się zaniedbani, jeszcze inni potrzebują nowych wrażeń. Niestety, romans to nigdy nie jest dobry pomysł. To tylko chwilowa ucieczka od problemów. Poza tym, warto zastanowić się czy krótkotrwała przyjemność jest warta tego, żeby później cierpieć. Mało tego, romans rani najczęściej więcej niż jedną osobę. Sytuacje kiedy on/ona zostawia żonę/męża i czeka na nas wielka romantyczna miłość zdarzają się częściej w filmach niż w prawdziwym życiu. Najczęściej bywa niestety tak, że romans prędzej czy później się kończy i zostaje trudna do zapełnienia pustka. Poza tym, gdybyśmy tak szczerze się zastanowili czy naprawdę jesteśmy osobami, które potrafią wdać się w fizyczną relację z drugą osobą bez zaangażowania emocjonalnego, to okazałoby się, że raczej nie.

Mówi się, że najgorszym rodzajem romansu jest romans z przyjacielem chłopaka. Dlaczego? Bo wtedy zamiast jednej zdrady mamy dwie. Osoba zdradzana doświadcza zdrady nie tylko ze strony ukochanej, ale i najlepszego przyjaciela. W jednym momencie traci dwie osoby.

Pomyślmy jeszcze o tym, co zrobimy kiedy romans wyjdzie na jaw. Warto wziąć pod uwagę takie rozwiązanie, że to przyjaciel powie chłopakowi o naszym romansie, bo wyrzuty sumienia względem przyjaciela okażą się silniejsze. W takiej sytuacji możliwe jest, że panowie się z czasem „dogadają”, a nam przypadnie rola „tej najgorszej”.

Warto wziąć pod uwagę również to, że kiedy pozostali znajomi i przyjaciele dowiedzą się o tym jak podle się zachowaliśmy to stracimy nie tylko chłopaka, ale i przyjaciół. Dlatego jeśli można jasno stwierdzić, że czegoś w życiu nie warto, to będzie to na pewno romans z przyjacielem chłopaka.

Dodaj komentarz