SKLEPY ZIELARSKIE – TAM WARTO ROBIĆ ZAKUPY?

Muszę przyznać, że jestem stałą bywalczynią sklepów zielarskich. Mam kilka swoich ulubionych, do których zawsze wracam i nigdy nie wychodzę rozczarowana. Choć w większych miastach takich sklepów jest całkiem sporo, to zauważyłam, że nie cieszą się one tak dużym powodzeniem jak popularne drogerie sieciowe. A powinny! W sklepie zielarskim możemy znaleźć gro produktów, które doskonale sprawdzają się w zyciu codziennym, często kosztują niewiele, a ich działanie bije na głowę popularne kosmetyki i inne produkty dostępne w sieciówkach. Można znaleźć tam prawie wszystko – od herbat ziołowych, przez maści i kremy na różnego rodzaju dolegliwości, kosmetyki do pielęgnacji twarzy, ciała i włosów, witaminy i minerały na wzmocnienie odporności, oleje, masła, maseczki, toniki, odżywki… Każdy znajdzie coś dla siebie.

Wiekszość produktów zawiera składniki pochodzenia naturalnego, bez zbędnych dodatków i wypełniaczy, a ich cena jest naprawdę korzystna. Dobry krem nawilżający do twarzy za kilka zł? Jak najbardziej. Maska do włosów o świetnym składzie i sprawdzonym działaniu z kilkanaście zł? Nie ma problemu. Preparaty ziołowe o wysokiej skuteczności na różnego rodzaju dolegliwości? Zawsze.

Muszę przyznać, że bardzo przyciąga mnie również klimat, jaki panuje w takich sklepach – wystrój, zapach tam panujący, pomocna obsługa, bogactwo różnych, często egzotycznych produktów…

Naprawdę trudno mi zrozumieć tak niską popularność sklepów zielarskich. Nie trzeba przecież organiczać się do drogerii czy apteki żeby znaleźć remedium na nękający nas problem. W ofercie sklepów zielarskich nietrudno trafić na perełkę, która może okazac się dla nas wybawieniem – dobro wprost z natury, które nie pozostawia spustoszenia w naszym portfelu.

Dodaj komentarz