Sport w wodzie

Pogoda za oknami duszna, czasami wręcz męcząca, upały raczej ograbiają nas z energii. Wracamy z pracy do nagrzanego domu, nie pomagają okna otworzone na ościerz, jak tu nie zwariować i korzystać z lata?

W tak duszną pogodę zawsze zawieszałam wszelką aktywność fizyczną, ćwiczenia przy takiej temperaturze były prawdziwą udręką. Co dziwne apetyt wciąż jest taki sam, jak wcześniej, co poskutkowało-jak łatwo się domyślić- dodatkowymi kilogramami. Perspektywa pocenia się w dusznej siłowni, bądź bieg w dusznym i suchym powietrzu – na samą myśl nie chce mi sie wstać z fotela. Szukając jakiejkolwiek alternatywy, wpadłam na pomysł sportów wodnych. Bo jak lepiej wykorzystać te upały, jak odpoczynek nad jeziorem czy morzem? Ćwiczenia w wodzie nie powodują zmęczenia z powodu przegrzania, jak zdarza się przy pozostałych ćwiczeniach. Woda pomaga utrzymać odpowiednią temperaturę ciała podczas ćwiczeń. Zalety takiej formy wypoczynku są nieocenione, a równocześnie możemy zadbać o kondycję. Wystarczy jedna piłka, mała , bądź większa, osobę do towarzystwa i mamy zorganizowany trening. Ćwiczenia w wodzie wpływają korzystnie na samopoczucie, kondycję i wagę. Zwiększają także ruchomość stawów, nie obciążając ich. Mogą je uprawiać kobiety w ciąży i osoby starsze, są bezpieczniejsze niż sporty lądowe, nie powodują bowiem kontuzji, jak zdarza się w przypadku innych sportów, takich jak bieganie czy jazda na rowerze. Jeśli rzadko wyjeżdżamy nad jezioro czy morze możemy zapisać się na aquaaerobic bądź klasyczną naukę pływania. To idealnie dopasowane sporty na spalanie tkanki tłuszczowej. Poprawia kondycję całego ciała oraz rzeźbi sylwetkę. Poprawia się tym samym stan mięśni, kości i stawów. Warto pomyśleć również nad kajakami, które rozwijają mięśnie ramion i barków. Są łatwo dostępne- można je wypożyczyć praktycznie nad każdym jeziorem. Plusem kajakowania jest możliwość uzyskania ładnej opalenizny.

Aktywność fizyczna przeznaczona jest właściwie dla każdego. Nie musimy mieć idealnej kondycji, aby zapisać się na zajęcia lub wybrać na basen. Oprócz tego pozytywnie wpływa na naszą psychikę, pomagając nam odreagować stres.

Dodaj komentarz