Strój na pierwszą randkę – ważniejszy niż myślisz!

Randka, pierwsze wspólne spotkanie to zdecydowanie ważny, ale i niesamowicie stresujący moment. Jak zatem się ubrać, żeby zrobić dobre pierwsze wrażenie ?

Wiele osób uważa, że w kwestii ubioru powinno się stawiać na swój styl. To prawda, ale głównym założeniem przy wybieraniu stroju na pierwszą randkę powinno być dopasowanie ubrania odpowiednio do tego, gdzie się wybierzemy. Nie można również zapomnieć o podstawowych zasadach ubraniowego savoir-vivre. Od czego więc zacząć?

Strój na pierwszą randkę – jak się nie ubierać

Zasady mówiące o tym, jak nie powinni wyglądać randkujący są jasne. Strój nie może być niechlujny tzn. ubranie przede wszystkim musi być czyste. Niby oczywiste, ale wciąż wiele osób o tym zapomina, w pośpiechu wygrzebując ubrania z szafy. Dlatego najlepiej dzień wcześniej przygotować sobie wszystkie potrzebne elementy garderoby, żeby uniknąć wpadki z pogniecioną koszulką albo poplamionymi spodniami. Obowiązkowo trzeba wyczyścić buty, a Panie powinny dopilnować porządku w torebce. Przyjęło się, że strój na pierwszą randkę nie powinien być zbyt frywolny, więc wszelkiego rodzaju krótkie spódniczki albo t-shirty z nieprzyzwoitymi napisami lepiej zostawić na inną okazję.

Strój na pierwszą randkę – na co warto postawić ?

Warto pamiętać o tym, żeby z dnia na dzień nie zmieniać całego swojego stylu. Najważniejsze to ubrać się z wyczuciem i postawić na oryginalność, ale bez zbytniej przesady. Jeśli na pierwszą randkę umówiliście się do teatru, opery albo eleganckiej restauracji to wypada ubrać się stosownie do miejsca. Panie mogą postawić na sukienkę i marynarkę, natomiast dla Panów idealnie sprawdzi się połączenie codziennych spodni z nieco bardziej elegancką marynarką i białym podkoszulkiem. Jeśli umówiliście się do pubu, kawiarni lub na spacer to w zasadzie kwestia ubioru nie powinna spędzać snu z powiek.  Jednak jeśli chcemy zaskoczyć czymś drugą osobę, to można postawić na oryginalne dodatki np. ciekawy zegarek albo torebkę z nietypowym motywem. Jeśli planujecie długi spacer to warto pamiętać o założeniu wygodnych butów – szkoda, żeby tak ważną okazję zepsuły pęcherze na nogach!

Dodaj komentarz