Trzy sposoby na piękne i gęste włosy

Od dawna marzysz o pięknych i gęstych włosach? Robisz wszystko, żeby włosy rosły, a one jak na złość wypadają, ciągle się przerzedzając? Spokojnie, czasami kilka drobnych zmian w pielęgnacji, diecie i suplementacji wystarczy, żeby cieszyć się bujną czupryną.

Włosy są bardzo ważnym elementem naszego wyglądu. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni są w stanie zrobić naprawdę wiele, żeby utrzymać włosy w dobrym stanie. Zdarza się jednak, że mimo miesięcy starań, wydawania pieniędzy na drogie kosmetyki i suplementy, efekty są marne…a raczej ich brak. Wiele osób zapomina o tym, że na to, w jakiej kondycji są włosy, ma wpływ stan całego naszego organizmu. Druga sprawa jest taka, że nic niestety nie przyjdzie od razu. Poprawa stanu włosów i skóry głowy to długi, często żmudny proces, który potrafi zniechęcić nawet najbardziej wytrwałych. Jednak dla tych, którzy wytrwają, niespodzianka będzie naprawdę wielka – piękne włosy to przecież dokładnie to, o czym marzymy.

Piękne i gęste włosy a tarczyca

Bardzo często na wygląd włosów wielki wpływ ma źle działająca tarczyca. Zarówno w przypadku niedoczynności, nadczynności i choroby Hashimoto, włosy cierpią na tym tak samo. Mogą wypadać, łamać się, przerzedzać albo mogą robić się zakola. Zdarza się, że przy chorobach tarczycy włosy robią się cienkie i matowe. Jeśli podejrzewamy u siebie zaburzenia pracy tarczycy, warto zrobić badania krwi (Tsh, F3 i F4) oraz usg tarczycy u endokrynologa. W przypadku potwierdzenia diagnozy lekarz dobierze odpowiednie leki i po kilku miesiącach problem powinien zniknąć, a włosy znowu zrobią się piękne i gęste.

Piękne i gęste włosy a stres

Stres odciska wielkie piękno na naszym wyglądzie. Dostaje się nie tylko cerze czy figurze, ale również włosom. Zdarzają się osoby, które potrafią całkowicie wyłysieć ze stresu, a tego przecież nikt nie chce. Kobiety rzadko łysieją ze stresu, ale stres może spowodować u nich wypadanie włosów całymi garściami, a wtedy o pięknych i gęstych włosach możemy niestety zapomnieć. Pozbycie się stresu nie jest łatwe, ale można spróbować technik redukcji stresu np. medytacji albo psychoterapii. Włosy na pewno nam za to podziękują.

Piękne i gęste włosy a nieodpowiednia pielęgnacja

Nieodpowiednia pielęgnacja, czyli nadużywanie szamponów z silikonami, ciężkie odżywki, chemiczne maski, będzie skutkowała tym, że włosy zaczną wypadać, puszyć się albo elektryzować. Zaszkodzić włosom może też zła szczotka, którą będziemy włosy szarpać, a przecież nie o to chodzi. Kilka tygodni używania szczotki, która szarpie włosy, może spowodować podrażnienie skóry głowy, osłabienie mieszków włosowych, a w efekcie końcowym zmaltretowane i słabe włosy. Dlatego na samym początku przygody z odpowiednią pielęgnacją włosów niezbędne będą dobra szczotka i delikatne kosmetyki z naturalnym składem.

Dodaj komentarz