Wakacje 2022 – gdzie pojechać?

W związku z tym, że sytuacja w Polsce jest obecnie bardzo niepewna, to wakacje 2020 stoją pod dużym znakiem zapytania. Wszystko przez to, że do końca nie wiemy co rząd wyrazi zgodę, a na co nie. Nie możemy mieć do ich o to pretensji, nikt nie jest w stanie określić jak rozwinie się w naszym kraju sytuacja z koronawirusem. Warto więc tak zaplanować wakacje, żeby w ostatniej chwili nie trzeba było niczego odwoływać.

Wakacje to waży czas dla nasz wszystkich. Przede wszystkim dlatego, że wtedy dzieci mają wolne, my chętnie bierzemy urlopy, a pogoda i słońce za oknem nastrajają pozytywnie. Każdy z nas potrzebuje odpoczynku i czasu tylko dla siebie i dla rodziny. Zaplanujmy więc tak ten czas, żeby odpocząć jak najbardziej.

Wakacje 2020 najlepiej spędzić w naszym kraju. Nie wiemy jak będzie wyglądała sytuacja w różnych liniach lotniczych albo jak koronawirus rozwinie się w innych krajach. Dlatego w tym roku warto postawić na spokojne, krajowe wakacje. Poza tym, w naszym pięknym kraju również można spędzić wspaniały czas.

Morze

W tym sezonie wakacyjnym warto postawić na morze. Postarajmy się jednak wybrać miejscowości mniej oblegane przez turystów np. Jastrzębią Górę. Wynajmijmy też noclegi dalej, nie nad samym morzem. Nawet jeśli sytuacja z wirusem będzie opanowana, to nadal warto zachowywać środki ostrożności. Nam morzem odpoczną zarówno dzieci i dorośli.

Góry

Na górskich szlakach bardzo łatwo zachować takie środki ostrożności jak choćby dystans. W górach odpoczniemy od zgiełku miasta, naładujemy akumulatory i co najważniejsze, cały czas będziemy dbali o swoje zdrowie i bezpieczeństwo.

Mazury

Jeśli chodzi o sytuacje epidemiologiczną, to Mazury póki co są strefą dość bezpieczną, tzn. mamy tutaj naprawdę mało zachorowań. Jeśli sytuacja się nie zmieni to Mazury będą idealnym kierunkiem wakacyjnych wojaży. Możemy wybrać stolicę Warmii i Mazur np. Olsztyn, gdzie odpoczniemy nie tylko nad jeziorem, ale i odwiedzimy urokliwą Starówkę i piękne olsztyńskie lasy.

Dodaj komentarz