Wunderlist – moja To-Do Lista

Nieraz byłam w sytuacji, gdzie listę zakupów tworzyłam przez cały tydzień, dopisując rzeczy w dowolnym momencie. Z Wunderlistą mogę to robić z poziomu smartfona lub notebooka, a potem to już tylko sama przyjemność – zakupy, checklista i odhaczanie. Problem zaczynał się, gdy nie miałam dostępu do internetu w trakcie zakupów (chociaż pewnie większość z Was tego problemu nie doświadcza), a lista nie była zsynchronizowana. A co w sytuacji, gdy chcemy, aby nasze taski widziała i współtworzyła druga osoba (mąż, chłopak, rodzice, dzieci!)? Na Wunderliście możemy tworzyć listę zakupów grupowo ;).

Grupowe tworzenie list ma swoje zalety :). Tworzymy listę rzeczy do zrobienia po czym przypisujemy ją do konkretnej osoby i już Twój chłopak wie, że nie może zjawić się bez popcornu na dzisiejszy wieczór :D.

Pomijając zakupy. Możliwość ustawiania czasu trwania tasku i przypomnień daje nam świetne narzędzie organizacyjne. Wyróżnianie taskówgiwazdką, sprawia, że są widoczne zawsze na szczycie listy (nazywam to – ustawieniem najwyższego priorytetu).

Co by tu jeszcze? Wunderlista umożliwia: komentowanie tasków, dodawnie do tasków plików z komputera, dropboxa, a nawet możliwość pozostawiania wiadomości głosowych pod wybranym taskiem!

Wskazówka:

Niektóre moje taski trzymam trwale, np. składniki na złożone, wymyślne potrawy. Gdy zaistnieje taka potrzeba zaglądam jedynie do listy “Potrawy-składniki” >tasknp.”Chili con carne” > i widzę subtaski (klikanaście składników do kupienia).

Macie swoją To-Do Listę? Może istnieje jakaś która szczególnie przypadła Wam do gustu? Albo macie swoje nietypowe zastosowania dla tego typu aplikacji. Piszcie! 🙂

Dodaj komentarz