Zanim zrobisz sobie tatuaż!

Tatuaż to decyzja na lata. Jest więc kilka rzeczy, o których warto pamiętać i które warto wziąć pod uwagę przed wizytą w studio. Co to takiego?

Wiele osób zapomina o tym, że tatuaż to decyzja na lata, na całe życie. Są oczywiście nowoczesne metody, które umożliwiają pozbycie się tatuaży, ale są po pierwsze bardzo kosztowne, a po drugie bolesne i nieprzyjemne. Poza tym, jaki jest sens robienia sobie tatuażu z założeniem, że za jakiś czas można go usunąć? Całe „piękno” tatuaży polega właśnie na tym, że w dniu, w którym zostaną zrobione, stają się naszymi towarzyszami życia. Dlatego decyzje czy naprawdę chcemy mieć tatuaż trzeba dobrze przemyśleć. Drugim aspektem, który trzeba rozważyć jest wzór tatuażu, który chcemy sobie wytatuować. Najlepiej żeby był w jakiś sposób dla nas ważny, symbolizował to z czym się utożsamiamy i to, w co wierzymy. Nikt nie chce przecież całe życie chodzić z przypadkowym wzorem, który w dodatku nam się nie podoba. Jeśli nie mamy pomysłu na projekt to warto poprosić o pomoc tatuażystę. Profesjonalni tatuażyści mają za sobą lata doświadczenia, więc na pewno pomogą stworzyć coś, co będzie nie tylko popisem ich talentu, ale i naszym wymarzonym projektem.

Zanim zrobisz tatuaż – odwiedziny u tatuażystów

Przed zrobieniem tatuażu warto pójść do kilku salonów i zapoznać się z ich projektami, metodami pracy i cenami. Każdy tatuażysta pracuje inaczej, ma inną technikę wykonywania tatuaży – dlatego najlepiej odwiedzić kilku i zobaczyć co nam samym najbardziej się podoba. Możesz też poprosić o wykonanie próbnego rysunku na skórze, wtedy łatwiej ocenisz czy wzór Ci się podoba czy nie.

Zanim zrobisz tatuaż – badania

Udaj się do lekarza i powiedź o tym, że planujesz sobie zrobić tatuaż. Poproś o skierowanie na podstawowe badania krwi, będziesz mieć pewność, że wszystko jest ok. A może w przeszłości zdarzały się u Ciebie problemy z alergią? Warto wtedy wykonać testy alergiczne, niektórzy ludzie z powodu alergii na składniki barwników tatuatorskich nie mogą mieć wykonywanych tatuaży. Lepiej to sprawdzić i ze spokojem podejść do spełnienia marzeń o własnym tatuażu.

Zanim zrobisz tatuaż – przygotuj się

Dzień przed zrobieniem tatuażu nie pij alkoholu, ani nie zażywaj leków, których nie zalecił Ci lekarz. Kiedy już zrobisz sobie tatuaż przestrzegaj tych samych zasad przez 48 h. Nie wykonuj też intensywnych ćwiczeń fizycznych ani nie forsuj specjalnie miejsca, w którym znajduje się tatuaż.

Dodaj komentarz