Części samochodowe Pozycjonowanie stron www Gdańsk Ćwiczenia sensoryczne Poradnik dla mężczyzn pierwszastrona Żyj zdrowo! | ambitnie

Żyj zdrowo!

5
(1)

Tak, jasne. Możecie sobie pomyśleć że trafiła się kolejna zwariowana propagatorka zdrowego żywienia. Nic z tych rzeczy. Do takich wniosków doszłam po wakacjach, które to z mężem spędziliśmy w przepięknym miejscu zwanym Kotlina Kłodzka w Sudetach. Spędziliśmy tam urocze trzy tygodnie których nigdy nie zapomnę. Zainteresowanych odsyłam do tego magicznego miejsca, bo naprawdę warto. Co widać również na zamieszczonych tam zdjęciach..kwaterylądek zdrój To właśnie tamtejsze powietrze i tradycyjna kuchnia przekonały mnie do zmiany dotychczasowego stylu życia. Oczywiście wciąż uważam że wszystko jest dla ludzi. Z umiarem ale jednak. Do wczoraj. Spotkałam starą znajomą z liceum: obecnie jest dietetykiem. Zawodowo zajmuje się nie tylko układaniem co kto i ile ma zjeść ale też jakie będą tego następstwa. Jeśli np: ktoś jest cukrzykiem i odpowiednio się odżywia, nie musi brać insuliny (niestety dotyczy to tylko cukrzyków typu pierwszego). Z drugiej strony w swoim zawodzie codziennie spotyka się z bardzo różnymi przypadkami. O kilku ciekawszych mi opowiedziała: zrobiły na mnie na tyle duże wrażenie że postanowiłam się nimi z Wami podzielić – zapewniam że będziecie mocno zdziwieni. Powiedzenie “jesteś tym co jest” nabiera nowego znaczenia.
Nie chcę się zagłębiać w te nieprzyjemne szczegóły o których się dowiedziałam. Niemniej nie jest dobrze. Bardzo częste przypadki raka jelita czy owrzodzenia żołądka nie są tym co chciałaby usłyszeć przeciętna osoba. W dobie wszech obecnych konserwantów i modyfikowanego jedzenia (GMO – o tym za chwilę) należy zwracać bardzo dużą uwagę na to co pisze na opakowaniu. Na początku wyjaśnienie: producenci muszą pisać co znajduje się w środku. Nie mają jednak obowiązku podawania dokładnych ilości a jedynie proporcje wykorzystane podczas tworzenia produktu. I tak pierwsza na liście rzeczy jest najliczniejsza (zazwyczaj obliczenia są dokonywane wagowo), ostatnia: zazwyczaj prawie w ogóle jej nie ma. Jeśli więc podczas czytania opakowania szynki dowiecie się że składnikami są mielone podroby, mięso z udźca oraz woda i liczne konserwanty, powinniście sobie zdawać sprawę że owa szynka to głównie podroby zmieszane z wodą. Dopiero do nich dodawany jest kawałek prawdziwego mięsa.. Sprawdźcie: gwarantuję bardzo duże zaskoczenie jak mocno jesteśmy oszukiwani!
Co więcej, czym mocniej zmodyfikowana żywność i większe ilości zjadanych dziwnych dodatków jak np: wspomniane podroby. Pamiętajmy że mogą się w nich znaleźć np: oczy czy chrząstki – w przypadku krów czy świń to jedne z najbardziej niezdrowych elementów. Ok, już słyszę głosy że chrząstki są dobre na stawy. Tak: dla o dziwo tylko w przypadku zwierząt hodowanych na fermach. Jeśli zaś sprawa dotyczy hodowli na polu gdzie wokół jeździ pełno samochodów (bo jeździ..) to w ciało wnika bardzo dużo ciężkich metali – te zaś dostają się na nasz talerz.
Ostatnia i niestety najbardziej szkodliwa rzecz: modyfikowana żywność. Z jednej strony jest jej więcej i jest tańsza. Z drugiej, dopiero zaczynamy się dowiadywać jakie ma skutki uboczne. Nie jest to jeszcze oficjalnie potwierdzone jednak zaobserwowano wzrost zachorowalności na wszelkie odmiany raka. I to właśnie dlatego tworzę dzisiejszy wpis. Jako ostrzeżenie: jeśli tylko możecie, kupujcie produkty z kategorii “wolne od GMO”. Zapłacicie odrobinę więcej jednak czy Wasze zdrowie nie jest tego warte? Na pewno jest, na zakonczenie chciałabym polecić wszystkim sklep z nasionami chia oraz inną,zdrową żywnością w którym się zaopatruję. oliwa z oliwek sklep Ale polecam też poszukać na własną rękę. Najważniejszy jest pierwszy krok który trzeba podjać w drodze do zdrowszego życia, czyli zmienićswoje myślenie, naprawdę warto zawalczyć o zdrowie.

Jak oceniasz nasz artykuł?

5 / 5. 1

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

domy z drewna Rzeczoznawca majątkowy Wrocław ekspres ciśnieniowy fotograf ślubny lublin montaż klimatyzatorów Warszawa ekspres do kawy przemysłowy księgowa Grodzisk Mazowiecki Fotograf ślubny Warszawa reklamy Nauka jazdy Warszawa Usługi Elektryczne Warszawa Schody dreaniane Poznań Odzież robocza